AKTUÁLNĚ

Jsem křesťanka z Čínské domácí církve. Do České republiky jsem přijela v dubnu 2016. Byla jsem pronásledována a stíhána Čínskou komunistickou stranou (CCP) kvůli mé víře v Boha. V Číně pro mě bylo velmi těžké udržet si víru, každý den jsem žila ve strachu a nakonec, bez jakékoliv jiné alternativy, jsem přišla sem a požádala o azyl.

Narodila jsem se do křesťanské rodiny. Když jsem byla velmi malá, viděla jsem, že moji rodiče šeptají, když se shromáždí. Vždy když se shromáždili, hlídala jsem venku za dveřmi. Kdykoliv jsem viděla někoho, že se přibližuje k domu, hvízdla jsem, abych upozornila svou rodinu včas, aby měli čas ukrýt Bible, jak nejrychleji to bylo možné. Jak je...

Jsem křesťanka z Domácí čínské církve. Následovat Boha jsem začala v roce 2012, ale moji rodiče byli věřící už když jsem byla velmi malá. Jasně si pamatuji život víry mých rodičů: stále četli Boží slovo; museli zavřít dveře i okna a písně chvály Bohu zpívali jen tiše. Starosta vesnice často za mými rodiči přicházel a vyhrožoval jim a snažil se...

Blíží se nedělní setkání v Praze a tak asi není od věci si připomenout, proč se vlastně scházíme. Asi nejlepší shrnutí celého případu najdete ve zpravodajství Českého rozhlasu na těchto stránkách.

Příběh Evy

26.09.2018

Přinášíme první z příběhů žadatelů o azyl, kteří v České republice čekají již druhý rokem na rozhodnutí našich úřadů. Pro jejich bezpečnost nezmiňujeme žádné konkrétní město ani místo, ostatní jména jsou vynechána a podepisujeme je přezdívkou. Pro tuto ženu jsme vybrali jméno Eva.